Twitter'da takip et. Abone Ol!
KİMİN AKLI-KİME HİZMET
Gündem
2018-06-06 15:11

KİMİN AKLI-KİME HİZMET

KİMİN AKLI-KİME HİZMET

 

                1987 Yılından bu tarafa  Bekilli Belediyesine ait binada hizmet vermekte olan Hükümet Konağı Bahçeli Mahallesi Gökseke Mevkisinde Bekilli Emniyet Amirliği hizmet binası olarak yapılan yere taşınıyor.

                Bu taşınma kimin aklı ve kime hizmet edecek.. Çünkü yeni hizmet binası Bekilli İlçe Merkezine bir kilometre uzaktadır. Ayrıca yeni binaya Kaymakamlık- Sosyal Yardımlaşma Vakfı-Nüfus Müdürlüğü ve  Müftülük taşınmaktadır. Diğer kurumlar( Milli Eğitim- Mal Müdürlüğü- Tapu Müdürlüğü) eski binada hizmet vermeye devam edecektir. Devlet hizmetlerini ikiye bölmek kimin aklıdır.

               Yıllarca İlçemize Hükümet Konağı Binası yapılması için çalışılmış Bekilli Belediyesince  Garaj İçersinde 3000 m2 alan tahsis edilmiştir. 16 yıldır her seçim döneminde iktidar partisi yöneticilerince yapılacağı söylenen bina yapılmamıştır Hatta 2015 seçimlerinde buranın projesinin onaylandığı temelinin atılacağı söylendi.. Yapılmama gerekçesi de bence  Belediyeye ait 3 katlı binada bedavaya oturmalarıdır. Evet doğrudur. Emniyet Amirliğide 2000 yılından bu yana Bekilli Belediyesine ait binada oturmaktadır.Emniyet kendi binasını yaptı taşınacak,,Kaymakamlık onlardan önce davrandı..Burası bizimdir dedi...

                 Şimdi Kaymakamlığı, Nüfus Müdürlüğünü, Müftülüğü ve Sosyal Yardımlaşma Vakfını bir kilometre yukardaki binaya taşıdık. Bu vatandaşlara-esnafa yarar mı , faydamı sağlayacak yoksa eziyet mi olacak.

                Yaşlı bir insan Sosyal Yardımlaşmadan yardım almak için kaymakamlığa nasıl gider ,ordan aldığı evrakları, Mal Müdürlüğüne, İlçe Tarım Müdürlüğüne , Belediyeye ,Sağlık Merkezine  nasıl gezerek imzalattırır.Bir foto kopi çektirmek veya dilekçe yazdırmak için vatandaş merkeze inmek zorundadır. Sizin yaptığınız Eziyet dedik ya....

                 Kaymakamlık bizim bildiğimiz insanlara en yakın yerde ve  halkın içinde olmalıdır. Halktan uzak, dışarda kimsenin gidemeyeceği, gözden uzak yerde olmamalıdır. Kaymakamlık halktan kaçmamalıdır.

                

                 1-Devleti İlçelerde Kaymakamlar temsil eder. Devlet kendini var eden vatandaşlarından uzakta olamaz.Vatandaşlardan uzaklaşamaz ve kaçamaz.

                 2- Devlet hizmeti halkının ayağına en yakınına götürmelidir.Bu şekilde  halkına eziyet etmiş olur.

                 3- Hükümet konağının 1987 yılından bu tarafa İlçe Merkezinde olması hem Bekilli Esnafını memnun etmiştir. Bir kilometre uzağa taşımakla hem esnafa hem de halka zorluk çıkarıyorsunuz.

              4- Devlet hizmetlerini  ikiye ayırmak yanlıştır.

                Kime sordunuz, kimden akıl alındı bilmiyorum ama Kaymakamlığın ve diğer devlet kuruluşlarının  Bekilli merkezi dışına çıkartılmasından hem halk hem de Bekilli esnafı memnun değil.Bitmek üzere olan Bekilliye bir darbede siz vuruyorsunuz...

BU TAŞINMA İŞİ KİMİN AKLI VE KİME HİZMET EDECEK HALA ANLAMADIK...

MAHMUT DİVARCI

S.M.MALİ MÜŞAVİR 

BEKİLLİ


Bu haber 2275 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   6 + 6 = ?

SON YORUMLAR

Bekilli Ses Gazetesi © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim