Twitter'da takip et. Abone Ol!
TEKZİP METNİ
Gündem
2018-10-11 20:58

TEKZİP METNİ

 

23.09.2018 günlü "BÜYÜK MENDERS ZEHİR AKIYOR" haberimiz üzerine Konfurt Gıda San.Tic.A.Ş. vekilinde tarafımıza gönderilen tekzip metni aynen yayınlanmıştır. Gerekli kararın siz okuyucularımıza bırakıyoruz...

TEKZİP METNİ

 

            Denizli Çal İlçesi Akkent mahallesindeki tesisinde üretim yapmakta olan ve sektörün önde gelen ve tanınan firmalarından müvekkil Konfurt Gıda San. ve Tic.A.Ş.yi hedef gösterir ve kamuoyunu yanıltır şekilde.23.09.2018-13,14 tarih/saatli, "http://bekilli.net/haber_82_ buyuk-menderes-nehri-zehir-akiyor.html" adresli,"BÜYÜK MENDERES NEHRİ ZEHİR AKIYOR" başlıklı yayın ile Büyük Menderes Nehrindeki kirlenmenin müvekkil şirketten ilerei geldiğinin ima ve iddia edildiği görülmüştür.

Müvekkil şirket ,Denizli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün 54784 no'lu çevre izin belgesi doğrultusunda ve 2872 sayılı Çevre Kanunu başta olmak üzere ilgili mevzuat çerçevesinde güncek ölçümler yapılmak ve denetlenmek suretiyle faaliyetini devam etirmekte olup, bağımsız denetleme ve ölçüm firmasının çevre laboratuvarınca yapılan aylık ve güncel ölçüm sonuçları yasal sınırlar dahilinde ve iddia edilen kirlenmeye neden olmasına bilimsel ve objektif olarak imkan bırakmayacak durumdadır.İşbu ölçüm rapor ve sonuçları Müvekkil Şirket tesisinde kamuoyunun bilgi ve incelemesine açık haldedir..

Ayrıca Denizli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün https://denizli.csb.gov.tr/konfurt-gida-san.-ve-tic.-a.s.-tesis-ziyareti-haber-231921 adresli 04.10.2018 tarihli yayınında görüleceği üzere,Çal Belediye Başkan V. Sn. Şuayip TEKELİ,Denizli İl Müdür Yardımcımız Sn. Murat VARDAR, Çevre Yönetimi ve Den.Şb.Mb.Sn.Müzeyyen ÜLKÜ ve Çal Belediyesi İmar İşleri Md. Sn.Mustafa SARI tarafından müvekkil şirket arıtma tesisleri ve güncel durumu 03.10.2018 tarihinde yerinde görülerek denetlenmiş haldedir.

Bu açıklamalar,ölçümler,denetimler ve gerçekler ışığında: 23.09.2018-13:13 tarih/saatli,” http://bekilli.net/haber_82-buyuk-menderes-nehri-zehir-akiyot.html”adresli, BÜYÜK MENDERES ZEHİR AKIYOR” başlıklı gerçekleri yansıtmayan ve kamuoyunu yanlış bilgilendirici habere ve içeriğine hiçbir şekilde itibar edilmemesi gerektiğini ve konu ile ilgili sorumluları kınadığımızı,  5187 sayılı Basın Kanunu ve 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 9 ncu maddesine istinaden kanuni haklarımız saklı kalmak suretiyle kamuoyuna saygıyla duyurmayı borç biliriz.

KONFURT GIDA SAN.TİC.A.Ş.

                                                                                                    Vekili

                                                                                                       Av.Caner ÇOKER


Bu haber 2740 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   10 + 1 = ?

SON YORUMLAR

Bekilli Ses Gazetesi © 2014 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim